Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 14 чоловік

Самооцінювання за напрямом "Освітнє середовище " 2023-2024 навчальний рік

Дата: 4 серпня о 22:10
69 переглядів

Самооцінювання за напрямом « Освітнє середовище»
2023-2024 навчальний рік
Вимога 1.1 Забезпечення комфортних і безпечних умов праці
Утішківський ЗЗСО І-ІІ ступенів розташований у двоповерховій будівлі,яка введена у експлуатацію у 1969 р.Проектна потужність закладу 192 місця.Корисна площа приміщень закладу 1056 м
1.1.1.Приміщення і територія закладу освіти є безпечними та комфортними для навчання та праці.
На території закладу є спортивний майданчик,на якому є баскетбольне поле із щитами та волейбольне поле.Територія школи повністю огороджена металобетонною огорожею, зробленою за рахунок участі учасників навчального процесу у мікропроекті у 2015 р. та достатньо озеленена,оскільки вздовж паркану висаджені кущі та дерева,на подвір ї облаштовані клумби. На території закладу не виявлено заборонені дерева чи кущі , гриби,рослини з отруйними властивостями відповідно до переліку рослин , дерев, кущів,наведеними у додатку 1 Санітарного регламенту.Під їзні шляхи,прилеглі території та подвір я закладу асфальтовано.Але подекуди покриття потребує відновлення і ремонту.Для урочистих заходів є площадка перед центральним входом до закладу.На місці старих парадних сходів встановлено нові парадні сходи до закладу освіти ,дашок над ними відремонтовано. але він потребує повного відновлення . Також відновлено частину підлоги 1-го поверху закладу освіти .Освітлення , повітряно-тепловий режим у приміщеннях закладу дотримується. Систематично відбувається провітрювання та прибирання приміщень закладу з врахуванням протиепідемічних вимог. Щоденне прибирання забезпечує чистоту навчальних класів,коридорів та інших приміщень .На кожному поверсі облаштовані туалетні кімнати. Вони забезпечені умивальниками, рідким милом, дизінфікуючими засобами, електросушилками. Коридори великі і світлі,є бібліотека, в якій проведено ремонт(замінено підлогу) і оновлення(ремонт стелажів, побілка), місце для техперсоналу, приміщення для зберігання інвентаря. Питний режим дотримується кожним учнем індивідуально, відповідно до вимог здійснення протиепідемічних заходів. Систематично здійснюється огляд території щодо її безпечності для організації освітнього процесу. Туалети в закладі освіти утримуються в належному стані та знаходяться в окремих приміщеннях для учнів початкової та старшої школи. Доступ транспортних засобів на територію закладу частково обмежено ,оскільки має місце заїзд транспорту зі сторони магазину. Постійно здійснюється обрізка старих насаджень . В основному розмежовано навчальну територію для початкової та старшої ланки. Потік (рух) учасників освітнього процесу здійснюється відповідно до вказівників. Пожежні виходи та шляхи евакуації знаходяться в належному стані.У закладі освіти проведено анкетування батьків та учнів за напрямом « Освітнє середовище »
1.1.2. Забезпеченість закладу навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням,що необхідне для реалізації освітньої програми
Класи початкової школи здебільшого забезпечені наочно-дидактичним матеріалом та технічними засобами навчання(ноутбуками,принтерами)для виконання вимог державних стандартів. Відповідно до вимог НУШ для організації навчальної діяльності в початкових класах і безпосереднього залучення дитини до освітнього процесу у навчальних класах сформовано осередки для різних видів роботи та відпочинку учнів,поверхня стін використовується для розміщення інформаційних матеріалів,учнівських малюнків,творчих робіт. Приміщення закладу освіти використовуються раціонально, комплектування класів відбувається з урахуванням чисельності здобувачів освіти,їх освітніх потреб. Для здобувачів освіти є гардероб,де вони залишають верхній одяг. На першому поверсі знаходиться початкова школа,на другому- 5-9 класи. Педагогічні працівники мають свої робочі місця,є окрема учительська кімната.Є кімната для прийому їжі та відпочинку вчителів. У холі та коридорах закладу розміщено інформаційні стенди,куточки ,вісники, плакати,символіку та матеріали з інформацією щодо захисту, правил особистої гігієни,запобігання захворювань,протидії булінгу,правила поведінки,схеми евакуації,алгоритми дій у разі надзвичайних ситуацій.Крім 9 навчальних класів є комбінована майстерня з обробки металу і деревини. Оскільки вона дуже стара і виготовлена з глини, доводиться своїми силами штукатурити і білити. Майстерня потребує капітального ремонту. Навчальний заклад щороку у пропозиціях до державного бюджету планує кошти на її ремонт. Під час освітнього процесу використовуються такі технічні засоби : комп ютер-6 шт.,проектор мультимедійний-1шт.,телевізор-2 шт. Проте навчальні класи основної школи недостатньо обладнані технічними засобами навчання або вони є застарілими. Одним із приорітетних завдань закладу залишається вдосконалення матеріально-технічної бази,оснащення навчальних класів мультимедійними засобами , технічним комп ютерним обладнанням.
1.1.3. Обізнаність здобувачів освіти та працівників закладу з вимогами охорони праці,безпеки життєдіяльності,пожежної безпеки,правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримання їх
Працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці,безпеки життєдіяльності,пожежної безпеки,правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій І дотримуються їх. У закладі освіти розроблені інструкції з охорони праці.,ведеться документація з охорони праці,пожежної безпеки,безпеки життєдіяльності,видаються накази про призначення відповідальних осіб з охорони праці. Раз на три роки проводиться перевірка знань працівників з охорони праці. Вчителями хімії, фізики,біології ,інформатики,трудового навчання (предмети підвищеної небезпеки) ведуться інструктажі під час роботи. Заклад частково забезпечений засобами пожежогасіння;пожежні виходи та шляхи евакуації знаходяться в належному стані. Проте приміщення закладу не обладнано автоматичною системою пожежної сигналізації , блискавкозахист потребує вдосконалення Інструктажі з охорони праці,безпеки життєдіяльності,пожежної безпеки,правил поведінки в надзвичайних ситуаціях та навчання працівників і здобувачів освіти проводиться відповідно до вимог законодавства.
1.1.4. Обізнаність працівників з правилами поведінки в разі нещасного випадку зі здобувачами освіти та працівниками закладу освіти чи раптового погіршення стану їх здоров я та вживання необхідних заходів у таких ситуаціях.
Більшість працівників закладу обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку із здобувачами освіти та працівниками закладу. Розроблено та розміщено на стендах алгоритми дій у у разі пожежі чи іншого нещасного випадку. З учнями та працівниками закладу. У закладі ведеться документація щодо реагування на нещасні випадки,травмування учасників навчального процесу. Проводиться профілактична робота з питань запобігання дитячому травматизму. Впродовж минулого навчального року не зареєстровано нещасних випадків з учнями під час навчального процесу.
1.1.5.Умови харчування в закладі освіти
Гарячого харчування в закладі освіти немає ,оскільки немає фінансової можливості. Для здобувачів освіти пільгових категорій організоване безкоштовне буфетне харчування. Працівники закладу освіти та здобувачі освіти закладу перекушують індивідуально або в буфеті закладу.
1.1.6. Створення умов для безпечного використання мережі Інтернет ,
формування в учасників освітнього процесу навичок безпечної поведінки в Інтернет
Заклад освіти підключений до мережі Інтернет шляхом дротового доступу. Одним із напрямків діяльності педагогічного колективу та керівника є питання інформаційної безпеки та захисту учасників освітнього процесу. Тому проводяться виховні години,тематичні інформації щодо попередження кібербулінгу та безпечного використання мережі Інтернет.
1.1.7. Застосування підходів для адаптації здобувачів освіти до освітнього процесу професійної адаптації
У закладі освіти ведеться робота з адаптації здобувачів освітнього процесу. Затверджується план заходів з вивчення цього питання .Відповідальними за проведення заходів адаптації є класні керівники 1-го та 5-го класів. У ході вивчення даного питання зверталася увага на організацію освітнього процесу, формувальне оцінювання пристосування учнів до нових умов навчання,рівень згуртованості класних колективів, вибір ефективних методів і прийомів впливу на розвиток та виховання учнів. Процес адаптації учнів 1-х та 5-х класів базується на принципах наступності ланок освіти та залученні до участі усіх учасників освітнього процесу.
за вимогою 1.1.- достатній рівень.
1.2. Створення освітнього середовища,вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.
На педагогічних радах,нарадах при директорові проводиться аналіз чинників,які найчастіше провокують булінг.Розроблено план заходів із запобігання булінгу і дискримінації Проводиться ознайомлення всіх учасників освітнього процесу з антибулінговою політикою та її складовою,планом заходів щодо протидії боулінгу,анкетування.
1.2.1. Планування та реалізація закладом освіти діяльності щодо запобігання будь-яких проявів дискримінації чи булінгу в закладі.
Здійснюється аналіз причин пропусків занять учнями і у разі потреби проводиться відповідна робота з учнями та їх батьками.Створюється безпечне емоційно-психологічне середовище: розвиток в учасників освітнього процесу соціально-емоційної грамотності, толерантності,вміння співпрацювати, навичок комунікації.
У І семестрі цього навчального року проводився семінар директорів з теми:"Формування національної свідомості особистості через організацію системи роботи з національно- патріотичного виховання",де було розглянуто питання запобігання булінгу. Проводяться спільні інформації,заходи з нацполіцією ,службою у справах дітей щодо пропусків занять,профілактики насильства в дитячому колективі, кібербулінгу.

1.2.2. Правила поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти
Учасники навчального процесу ознайомлені з правилами поведінки в закладі освіти(за результатами тестування),які забезпечують дотримання етичних норм,повагу до гідності,прав і свобод людини. Зокрема ознайомлені з алгоритмом дій у разі повітряної тривоги та правилами поведінки в укритті,громадських місцях.
1.2.3.Протидія керівника та педагогічних працівників булінгу,іншому насильству, дотримання порядку реагування на їх прояви.
Педагогічні працівники ознайомлені як запобігти та протидіяти насильству та булінгу.Регулярно аналізуються причини пропусків занять учнями, здійснюється відповідна робота з учнями та їх батьками,проводяться зустрічі з представниками поліції,служби у справах дітей та ін.Керівництво закладу,вчителі реагують на звернення. .За результатами тестування, переважна більшість здобувачів освіти не зазнавали булінгу.
за вимогою 1.2.- достатній рівень.
1.3. Формування інклюзивного,розвивального та мотивуючого навчання освітнього процесу
Інклюзивних класів чи дітей з інклюзивною формою навчання немає.Проте при необхідності маломобільні групи здобувачів освіти матимуть доступ до закладу освіти.
За результатами анкетування здобувачі освіти відповідають,що під час навчання та проведення позаурочних заходів постійно використовуються спортивний клас та спортивний інвентар, використовується візуалізація корисної інформації.мультимедійне обладнання та комп ютерна техніка
за вимогою 1.3- достатній рівень
В цілому за напрямом «Освітнє середовище»-достатній рівень

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.